konu anlatımlı test, çözümlü matematik soruları, Kare Kod, konu anlatımlı dersler, lgs sınav sonuçları, LGS Kitapları, 6 sınıf konu anlatımlı testler, lgs cevap anahtarı, Konu Testi, Soru Anlatımları, Yorumlu sınav sorusu, Z Kitap, Ünite Değerlendirme Testleri, spotlu soru bankası, ayt hazırlık, tyt hazırlık, ayt hazırlık seti, tyt hazırlık seti, spotlu soru bankası, lgs hazırlık, en iyi lgs kitapları, spot soru bankası

Sadıkuygun Eğitim Yayınları


Üye Girişi Bayi Girişi Uygun Akademiye Giriş Yap

İnteraktif Eğitim Portalı Yayında!

Yayınevimiz tarafından hazırlanan interaktif eğitim portalımızı sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Uygun Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı Programına uygun, milyonlarca eğitsel içeriğin yer aldığı bir eğitim platformudur. Anasınıfından ortaokula kadar olan tüm sınıflarda öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve velinin yardımcısıdır.


KONU ANLATIMLARI:

Uygun Akademiye ilk girdiğinizde sayfanızda çıkan “dersler” bölümünden etkileşime geçeceğiniz branşı seçtikten sonra zaten sistem sizi hedefinize yönlendiriyor. Dersler MEB Programına uygun bir şekilde bölümlerine ayrılırken, kazanımlar her konu ve her testin üzerinde mutlaka yazıyor. Ayrıca, özellikle aramak istediğiniz kazanıma da “kazanım süzgeci” özelliğiyle kolayca ulaşabiliyorsunuz. Konu anlatımları, konu ile ilgili görsellerle ve animasyonlarla pekiştirilirken görsel ve işitsel ortak bu anlatım, branşın uygunluğuna bağlı olarak deneylerle destekleniyor. Kazanımlara paralel ve doğal ortamında çekilen videolarla öğrenme kalıcı hale getiriliyor. Belgesel tadında olan bu videolar zaman zaman gerçek belgesellere yerini bırakırken, özellikle Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi ve Sosyal Bilimler dersleri için eklenmiş ve her sınıf için ayrı bir konu içeren “Adibou Maceraları” çizgi filmleri hem öğretici, hem de neşeli vakit geçirmenizi sağlıyor.


UYGULAMALAR:

Öğrencinin çok yönlü düşünmesini hedef alan Uygun Akademi, özellikle “Uygulamalar” bölümündeki çeşitliliğiyle adeta bu hedefe hizmet etmektedir.

Doğru – Yanlış, Sıralama, Sürükle – Bırak, Yaz – Kontrol Et, Eşleştir, Yapboz bölümlerinden oluşan Uygulamalar, akademi tasarımcılarının özellikle üzerinde durduğu, görsel açıdan da zevk veren bir bölümdür.

İnteraktif tanımının hakkını fazlasıyla veren bölüm, öğrenciye ilişkilendirme ve kavrama konusunda fazlasıyla katkı sağlayacaktır.


ÖDEVLER:

Toplamda iki çeşit ödev modeli olan bölüm, ödev olarak sisteme atandığında öğretmenin hangi öğrencinin yaptığını göreceği Etkileşimli Ödevler ve yazdırılıp çıkış alınarak öğrenciye dağıtılabilecek Yazdırılabilir Ödevlerden oluşur. Uygun Akademi’de öğretmenlere özel ekstra ödevler paylaşılmıştır.

Öğretmen istediği öğrenci ya da öğrencilerle bu ödevleri ekstra olarak paylaşabilecektir: Öğretmen girişinden öğretmenlerimiz sınıf bazlı ödev listesini görüntüleyebilecektir. Ödevler ”yapıldı”, ”yapılmadı” ve ”muaf” olarak listelenecektir. Öğretmenlerimiz isterlerse ödev havuzundan kendi ödevlerini hazırlayıp öğrencileri ile paylaşabilirler. Atanan ve paylaşılan ödevler bildirim olarak öğrencilere gidecektir. Öğrenciler bildirim butonundan atamalarına, paylaşımlarına ve hatta kendilerine gönderilen mesajların bilgisine ulaşabileceklerdir.


TESTLER:

1- Çalışma Testleri sekmesinden konuya ait çözümlü test ve nedenli testlere ulaşabilirsiniz.

Çözümlü Testler, video formatında hazırlanmıştır. Sesli ve görsel anlatımlar yer almaktadır. Bu testlerle soruların nasıl çözüleceği, soruda neye dikkat edileceği konusunda bilgi sahibi olunur.

Nedenli Testler işaretlenen seçeneğin neden doğru ya da neden yanlış olduğunu bilgi baloncuklarıyla tek tek irdelenerek verilmiştir. Böylece çeldirici bir soru karşısında nelere dikkat edilmesi gerektiği verilmiş olur. Ayrıca soruyu çözerken yanlış yaptıysanız neden yanlış yaptığınızı görüp doğrusunu öğreneceksiniz.


2- Tarama Testleri sekmesinden de Konu Tarama Testleri ile Ünite/Öğrenim Alanı/Tema Tarama Testlerine ulaşabilirsiniz. Tarama Testleriyle isterseniz tek bir konunun isterseniz de ünite veya temayla ilgili tüm konuların sorularını çözebilir neleri daha iyi öğrendiğinizi test edebilirsiniz.

Çalışma ve tarama testlerini çözerken ”Hatırla” butonu ile konuya geçiş yapabilir, sonrasında test çözmeye devam edebilirsiniz. Testi bitirdiğinizde ”Başarı Durum Raporu” gösterilecektir.

Başarı durum raporunda çözdüğünüz teste ait doğru/yanlış/boş tablosu, başarı yüzdeleri, grafiğinizi görebilirsiniz.
İstediğiniz her soruya Başarı Durum Raporundan geri dönüş yapabilir, geri dönüş yaptığınız sorunun kazanımını görebilirsiniz. Çalışma testleri ve tarama testlerini istediğiniz kadar çözebilirsiniz.


 3- Değerlendirme Testleri; Değerlendirme Testleriyle isterseniz de ünite veya temayla ilgili tüm konuların sorularını çözebilir kendinizi değerlendirebilirsiniz. Değerlendirme testleri süreli bir testtir.

“Hatırla” butonu ile konuya geçiş yapılamayacaktır. Testi bitirdiğinizde durum raporunda çözdüğünüz teste ait doğru/ yanlış/ boş tablosu, başarı yüzdeleri grafiğini görebilirsiniz.
İstediğiniz her soruya Başarı Durum Raporundan geri dönüş yaptığınız sorunun kazanımını görebilirsiniz.


TEST VE SINAV MODÜLÜ:

Tüm Dersler Sınıf Sınavı, Okul Deneme Sınavı (ODS) ve Türkiye Geneli Deneme Sınavlarından oluşmaktadır. Tüm Dersler Sınıf Sınavı, o sınıf düzeyine ait tüm derslerden oluşan bir genel deneme sınavıdır. Öğretmenler tarafından öğrencilerine atanır.

Okul Deneme Sınavı (ODS): Okul yöneticisi tarafından aktif edilir. Okul genelinde uygulunan bu sınavda sınıf, şube ve öğrenci bazında grafiksel ve tablolu raporlar elde edilir.

Türkiye Geneli Sınavlar: Uygun Akademi tarafından hazırlanır. Online uygulunan Deneme sınavları istenirse çıktısı alarak uygulanabilir. Sınavların grafiksel ve tablo halinde il, ilçe, okul, şube ve sınıf bazında analizleri yapılır ve kullanıcılara bildirilir.

Uygun Akademi tarafından Türkiye Geneli sınavlarla öğretmenlerin grafiksel ve tablo halinde il, ilçe, okul, şube ve sınıf bazında raporlarını görebilirler.


AYRINTILI RAPORLAMA:

Uygun Akademi her kullanıcıya özel farklı raporlar sunmaktadır. Bu raporlar; son kullanılan materyaller, ders bazlı, materyal bazlı, katılım bazlı, sınav bazlı, kazanım bazlı raporlar ve transkripttir. Bu raporlarla kendinizin, sınıfınızın ve öğrencilerinizin katılım ve performansını görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz bu raporlardan tablo halinde çıkış alabilirsiniz.

Öğrenciler; bu raporlarla kendi gelişimlerini izleyebilir.
Öğretmenler; öğrencilerinin durumunu görüp onları değerlendirebilir.
Veliler; çocuklarının durumunu görüp karşılaştırmalı olarak, gelişimlerini izleyebilir.
Yöneticiler ise okullarının ve sınıflarının durumunu bu raporlarla değerlendirebilirler.


SINIF TAHTASI:
Sınıf Tahtası; işlenen dersi özetler nitelikte soruların olduğu materyaldir.
Konu anlatımını, uygulamaları ziyaret ettikten sonra öğretmenimiz dersin son 10-15 dakikası öğrenilen o konuyla ilgili açık uçlu soruların olduğu soruları tahtaya yansıtılabilir ve öğrencilerden soruların yanıtlarını yazmalarını isteyebilir.
Böylece ders açık uçlu sorularla özetlenmiş olur. Sınıf Tahtası öğretmene özel bir materyaldir. Yalnızca öğretmen girişinden görülebilir.

MESAJ BİLDİRİMLERİ:
Uygun Akademi, ilkokul Mesajlar: ”gelen” , ”giden” ve ”yeni mesaj” oluşturma şeklinde gruplanırlar. Mesajlar; zamanına ve kişilere göre sıralama ve filtreleme yapılabilir.
Öğrenci sınıf arkadaşları, sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni ve velisine mesaj gönderebilir.Öğretmen aynı okuldaki öğretmenlere, sınıfındaki öğrencilere, öğrencilerinin velilerine ve okul yöneticisine mesaj gönderebilir.

Okul yöneticisi, aynı okuldaki öğrencilere, sınıf öğretmenlerine, branş öğretmenlerine ve velilere mesaj gönderebilir.


DENEYLER:

Yaparak, yaşayarak öğrenme kalıcı öğrenmenin temelidir. Uygun Akademi için hazırlanan deneyler kazanımlara paraleldir. Deney malzemeleri kolay bulunan malzemelerden seçilmiştir. Sınıf ortamında rahatlıkla yapılabilir. Deneyler butonu o derse ait deney varsa aktif olarak görünür.

Deneyler, bulunduğunuz derse ve konuya ait olup video formatındadır. Sizler de videosunu izlediğiniz deneyi yaparak kalıcı öğrenmeler sağlayabilirsiniz.


ÇİZGİ FİLMLER:
Hangimiz sevmezki çizgi filmleri?
Çizgi filmler çocuğun dünyasının bir parçasıdır. Renkli eğlenceli ve abartı olan bu çizgi filmler çocukları çok eğlendirmekte ve çok etkilemektedir.Bu nedenle Uygun Akademi’ye ders anlatımlarını destekleyecek birçok çizgi film ekledik. Böylece dersleri daha eğlenceli hale getirdik.

Çocuğun öğrenmesinde ve bilgileri somutlaştırmasında önemli bir etkiye sahip olan çizgi filmlerle Uygun Akademi sizlerle.


ANİMASYONLAR:
Uygun Akademi’de her konu ile ilgili birçok animasyon kullanılmıştır. Kullanılan animasyonlar öğrenilecek içeriğin niteliğine uygun olarak hazırlanmıştır.
Ayrıca çocukların ilgi, yaş özellikleri, zihinsel ve duygusal gelişimleri göz önünde bulundurulmuştur.Animasyonların kullanılmasıyla içerikler görsel olarak kodlanmaktadır. Öğrencilere sunulan içeriği hem sözlü hem de görsel olarak kodlandığından anlamlı öğrenme oluşturmaktadırlar.


BİLİM SANAT (BİLSEM) VE ZEKA OYUNLARI :

Uygun Akademi ailesi olarak üstün yetenekli/zekâlı öğrencilerimiz için interaktif eğitim ortamında bir ilki gerçekleştirmenin, haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizde hemen her ilde bulunan Bilim ve Sanat Merkezleri “tanıma uygun öğrenciler” için ayrılmış özel bir bölümken, elbette Akademi olarak onları unutmamalıydık. Ülkemizdeki Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin yönlendirmesiyle bir ön tanılama sonucu Bilsem’e yönlendirilen çocuklar için düşünülmüş bu bölümde; yine kendi içinde sınıflara ayrılmış Türkçe, Genel Yetenek ve Matematik dersleri için hazırlanmış alıştırmalar mevcutken, özel bir teknik ve programla yazılan çoklu zeka soruları, bilmeceler, görsel hafızayı uyaran oyunlar bulunmaktadır. Sadece Bilsem bölümü için ailemize katılan ve alanında uzmanlaşmış eğitmenlerle, koordineli bir çalışmaya giren Akademi kurulu olarak, birkaç denemeden sonra “çok yönlü” düşünmenin ne derece hızlı öğrenildiğine hep birlikte şahitlik ettik.Bilsem ve Zeka Oyunları bölümü, Türkiye genelinde yaklaşık 10.00’e yakın öğrencisi olan Bilsem okullarına giriş sınavları için de oldukça yarar sağlayacaktır.


BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR:

Ülkemizde ve tüm dünyada kutlanan; ulusal, evrensel değerleri öğrenmemize öncülük eden Belirli Günler ve Haftalar, Uygun Akademi tarafından elbette ona özel bir bölüm açmayı hak ediyordu. Öğrencilerimize kültürümüzü global değerlerle harmanlayarak sunmaya çalışan bu bölüm, yıllardır MEB programında ilk sıralarında yer almasına rağmen bu konuyla ilgili derli toplu kaynak yetersizliği mevcuttur. Bu eksikliğin giderilmesi için Uygun Akademi, sadece bu bölümü açmıştır. MEB Programında geçen 21 tane gün ve hafta için ayrı bir etkinlik dosyası hazırlanmıştır. Çıkış alınıp öğrencilere verilebilecek çalışma sayfaları yanında, günlere özel öyküler, özlü sözler ve okullarda, törenlerde okutulabilecek şiir bölümleriyle “Belirli Günler ve Haftalar” yine Uygun Akademinin hayata geçirmekten gurur duyduğu bir bölüm olmuştur.


DOĞAL AFETLER:
Türkiye arazi yapısı, yer şekilleri ve meteorolojik koşullarının olumsuzluğu sebebiyle sık sık doğal afetlerle karşı karşıyadır. Kişisel bilincin çok önemli olduğu bu konu, çocuklarımızın geleceği açısından oldukça önem taşımaktadır. Özellikle bir deprem ülkesi olan Türkiye, geçmişte de çok üzücü olaylar yaşamış ve ne yazık ki doğal afetleri yeterince tanımadığını görmüştür.
Uygun Akademideki Doğal Afetler bölümünde afetler konu anlatımları, uygulamalar, videolar şeklinde çok yönlü verilmiştir. Hatta bu konularla ilgili değerlendirme testleriyle konunun ne kadar anlaşıldığı test edilmiştir.

DİĞER HABERLERİMİZ

İlkokul 1. Sınıflara Müjde!

UYGUN – SU GİBİ OKUYORUM YAZIYORUM SETİ – 1. SINIF Sadık Uygun Yayınları tarafından hazırlanan yeni setimiz, hem uzaktan eğitim, hem de yüz yüze eğitim dönemlerinde ...

Uygun Akademi’de Neler Var?

Uygun Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı Programına uygun, milyonlarca eğitsel içeriğin yer aldığı bir eğitim platformudur. Anasınıfından ilkokula kadar olan tüm sınıflarda ...

Videolu Soru Çözümlere nasıl ulaşırım?

8. Sınıf Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  Spotlu Soru Bankalarımız ile TYT Matematik Spotlu Soru ...

Sadık Uygun Cep Uygulaması Hakkında

İŞİ GÜCÜ EĞİTİM OLAN BU UYGULAMAYLA ÖĞRENİM HAYATINDA ARADIĞIN HER ŞEY SENİ BEKLİYOR!   Uygulamamızın İsmi: Sadık Uygun Cep Uygulama İndirme Linkleri: App Store: ...

Z- Kitaplara nasıl ulaşabilirim?

Değerli Öğretmenlerimiz, Akıllı tahta ile uyumlu Z-kitaplarımızın içeriklerine www.uygunogretmen.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra öğretmen kimliğiniz ...

Okulöncesi Planları Yüklendi!

Değerli Öğretmenimiz, 2019-2020 yılına ait okulöncesi planlarımız sitemize yüklenmiştir. Planlara ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz. 2019-2020 yılına ait planları yüklenen ...

2019 LGS’de Benzeri Sorulan Fen Bilgisi Sorularımız

2019 LGS’de Öngördüğümüz Fen Bilgisi Sorularımız Örnek 1 MEB 2019 LGS A Kitapçığı 1. Soru KTT Fen Bilimleri, Test 69, Soru 9 Örnek 2 MEB 2019 LGS A Kitapçığı 10. Soru 8. ...

LGS 2019’da Benzeri Çıkan T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Sorularımız

  Örnek 1 MEB 2019 LGS A Kitapçığı 1. Soru KTT T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 16. Test 9. Soru Örnek 2 MEB 2019 LGS A Kitapçığı 4. Soru KTT T.C. İnkılap Tarihi ve ...

LGS 2019 Matematikte Benzerleri Çıkan Sorularımız

ÖRNEK 1 MEB 2019 LGS A Kitapçığı 2. Soru Üst Düzey Soru Modelleri 8. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 42, 23. Soru ÖRNEK 2 MEB 2019 LGS A Kitapçığı 1. Soru Üst Düzey Soru Modelleri ...

LGS için son Soru Örnekleri yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 1 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik sekizinci ve son örnek soru kitapçığı yayımlandı. MEB ...

Sadıkuygun Eğitim Yayınları Whatsapp Nasıl Yardımcı Olabiliriz.