konu anlatımlı test, çözümlü matematik soruları, Kare Kod, konu anlatımlı dersler, lgs sınav sonuçları, LGS Kitapları, 6 sınıf konu anlatımlı testler, lgs cevap anahtarı, Konu Testi, Soru Anlatımları, Yorumlu sınav sorusu, Z Kitap, Ünite Değerlendirme Testleri, spotlu soru bankası, ayt hazırlık, tyt hazırlık, ayt hazırlık seti, tyt hazırlık seti, spotlu soru bankası, lgs hazırlık, en iyi lgs kitapları, spot soru bankası

Sadıkuygun Eğitim Yayınları


Üye Girişi Bayi Girişi Uygun Akademiye Giriş Yap

ONLINE EĞİTİM _ss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

UYGUN AKADEMİ PAKET İÇERİK DETAYLARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygun Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı Programına uygun, milyonlarca eğitsel içeriğin yer aldığı bir eğitim platformudur.

Anasınıfından ilkokula kadar olan tüm sınıflarda öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve velinin yardımcısıdır.

Uygun Akademiye ilk girdiğinizde sayfanızda çıkan DERSE GİRİŞ bölümünden etkileşime geçeceğiniz branşı seçtikten sonra zaten sistem sizi hedefinize yönlendiriyor.

Dersler MEB Programına uygun bir şekilde bölümlerine ayrılırken, kazanımlar her konu ve her testin üzerinde mutlaka yazıyor. Ayrıca, özellikle aramak istediğiniz kazanıma da “KAZANIM SÜZGECİ özelliğiyle kolayca ulaşabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

DERS ANLATIMI

Uygun Akademiye ilk girdiğinizde sayfanızda çıkan “DERSE GİRİŞ” bölümünden etkileşime geçeceğiniz branşı seçtikten sonra zaten sistem sizi hedefinize yönlendiriyor.

Ders Anlatımları, konu ile ilgili görsellerle ve animasyonlarla pekiştirilirken görsel ve işitsel ortak bu anlatım, branşın uygunluğuna bağlı olarak deneylerle destekleniyor.

Kazanımlara paralel ve doğal ortamında çekilen videolarla öğrenme kalıcı hale getiriliyor.


 

 

 

UYGULAMALAR

 Öğrencinin çok yönlü düşünmesini hedef alan Uygun Akademi, özellikle “UYGULAMALAR” bölümündeki çeşitliliğiyle adeta bu hedefe hizmet etmektedir.

Çocuğunuz konu anlatımlarıyla öğrendiği bilgileri “UYGULAMALAR” bölümünde eğlenceli çalışmalarla konuyu pekiştirmiş oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TESTLER

Uygun Akademi’de öğrencinin kendini değerlendireceği, gelişimini gözlemleyeceği birçok test türü bulunmaktadır.

Uygun Akademi’de her sınıfa özel ders konuları ile ilgili konu ve ünite değerlendirme olarak bir çok test materyali bulunmaktadır.

 

 

 

Tarama Testleri sekmesinden de Konu Tarama Testleri ile Ünite/Öğrenim Alanı/Tema Tarama Testlerine ulaşabilirsiniz. Tarama Testleriyle isterseniz tek bir konunun isterseniz de ünite veya temayla ilgili tüm konuların sorularını çözebilir neleri daha iyi öğrendiğinizi test edebilirsiniz.

Çalışma ve tarama testlerini çözerken ”Hatırla” butonu ile konuya geçiş yapabilir, sonrasında test çözmeye devam edebilirsiniz. Testi bitirdiğinizde ”Başarı Durum Raporu” gösterilecektir.

 

 

 

Başarı durum raporunda çözdüğünüz teste ait doğru/yanlış/boş tablosu, başarı yüzdeleri, grafiğinizi görebilirsiniz.

İstediğiniz her soruya Başarı Durum Raporundan geri dönüş yapabilir, geri dönüş yaptığınız sorunun kazanımını görebilirsiniz. Tarama testlerini istediğiniz kadar çözebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

DENEYLER

Yaparak, yaşayarak öğrenme kalıcı öğrenmenin temelidir. Uygun Akademi için hazırlanan deneyler kazanımlara paraleldir.
Deney malzemeleri kolay bulunan malzemelerden seçilmiştir.

 

 

 

 

 

SINIF TAHTASI

Konu anlatımını, uygulamaları ziyaret ettikten sonra öğretmenimiz dersin son 10-15 dakikası konuyla ilgili soruları tahtaya yansıtılabilir ve öğrencilerden soruların yanıtlarını yazmalarını isteyebilir.

 

 

ÖDEVLER

Ödev olarak sisteme atandığında öğretmenin hangi öğrencinin yaptığını göreceği Etkileşimli Ödevler ve yazdırılıp çıkış alınarak öğrenciye dağıtılabilecek Yazdırılabilir Ödevlerden oluşur.

Ödevler “YAPILDI”“YAPILMADI” ve “MUAF” olarak listelenecektir. Öğretmenlerimiz isterlerse ödev havuzundan kendi ödevlerini hazırlayıp öğrencileri ile paylaşabilirler. Atanan ve paylaşılan ödevler bildirim olarak öğrencilere gidecektir. Öğrenciler bildirim butonundan atamalarına, paylaşımlarına ve hatta kendilerine gönderilen mesajların bilgisine ulaşabileceklerdir.

 

Toplamda iki çeşit ödev modeli olan bölüm, ödev olarak sisteme atandığında öğretmenin hangi öğrencinin yaptığını göreceği ETKİLEŞİMLİ ÖDEVLER” ve yazdırılıp çıkış alınarak öğrenciye dağıtılabilecek YAZDIRILABİLİR ÖDEVLER” den oluşur.

Uygun Akademi’de öğretmenlere özel ekstra ödevler paylaşılmıştır.

Öğretmen istediği öğrenci ya da öğrencilerle bu ödevleri ekstra olarak paylaşabilecektir:

Öğretmen girişinden öğretmenlerimiz Sınıf Bazlı “ÖDEV LİSTESİ”ni görüntüleyebilecektir.

 

Atanan ve paylaşılan ödevler “BİLDİRİM” olarak öğrencilere gidecektir.

Öğrenciler “BİLDİRİM” butonundan atamalarına, paylaşımlarına ve hatta kendilerine gönderilen mesajların bilgisine ulaşabileceklerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEST VE SINAV MODÜLÜ

Öğretmenin öğrencilerinin durumunu göreceği, gelişimlerini takip edeceği ve öğretim değerlendirme testlerini ve Tüm Dersler Sınıf sınavını öğrencisine atayabilir.

 


BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

Ülkemizde ve tüm dünyada kutlanan; ulusal, evrensel değerleri öğrenmemize öncülük eden Belirli Günler ve Haftalar, Uygun Akademi tarafından özel bir bölüm açmayı hak ediyordu.


ÖĞRENCİ MESAJ BİLDİRİMLERİ

Mesajlar; zamanına ve kişilere göre sıralama ve filtreleme yapılabilir.
Öğrenci sınıf arkadaşları, sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni ve velisine mesaj gönderebilir.


ÖĞRETMEN MESAJ BİLDİRİMLERİ

Mesajlar; zamanına ve kişilere göre sıralama ve filtreleme yapılabilir. Öğretmen aynı okuldaki öğretmenlere, sınıfındaki öğrencilere, öğrencilerinin velilerine ve okul yöneticisine mesaj gönderebilir.


VELİ MESAJ BİLDİRİMLERİ

Mesajlar; zamanına ve kişilere göre sıralama ve filtreleme yapılabilir.
Veli öğrencisine, çocuğunun sınıf öğretmeni ve branş öğretmenine mesaj gönderebilir.


YÖNETİCİ MESAJ BİLDİRİMLERİ

Mesajlar; zamanına ve kişilere göre sıralama ve filtreleme yapılabilir. Okul yöneticisi, aynı okuldaki öğrencilere, sınıf öğretmenlerine, branş öğretmenlerine ve velilere mesaj gönderebilir.


ÖĞRETMEN AYRINTILI RAPORLAMA

Öğretmenler öğrencilerinin durumunu görüp onları değerlendirebilir. Bu raporlarla kendinizin, sınıfınızın ve öğrencilerinizin katılım ve performansını görüntüleyebilirsiniz.


ÖĞRENCİ AYRINTILI RAPORLAMA

Uygun Akademi her kullanıcıya özel farklı raporlar sunmaktadır. Bu raporlar; son kullanılan materyaller, ders bazlı, materyal bazlı, katılım bazlı, sınav bazlı, kazanım bazlı raporlar ve transkripttir.


VELİ AYRINTILI RAPORLAMA

Uygun Akademi her kullanıcıya özel farklı raporlar sunmaktadır. Veliler çocuklarının durumunu görüp karşılaştırmalı olarak, gelişimlerini izleyebilirler.


YÖNETİCİ AYRINTILI RAPORLAMA

Uygun Akademi her kullanıcıya özel farklı raporlar sunmaktadır. Yöneticiler ise okullarının ve sınıflarının durumunu bu raporlarla değerlendirebilirler.


YÖNETİCİ SINAV ATAMA

Yönetici okulundaki tüm sınıflara, okul deneme sınavı atayabiliyor. Türkiye Geneli sınavlarla da okulunun il, ilçe sıralamalarını takip edebilir.

Sadıkuygun Eğitim Yayınları Whatsapp Nasıl Yardımcı Olabiliriz.